Праектная дзейнасць

Праектная дзейнасць у дашкольнай установе

Дашкольнае дзяцінства-гэта галоўны і самы адказны этап, калі закладваюцца асновы асобаснага развіцця: фізічнага, інтэлектуальнага, эмацыйнага, камунікатыўнага. Гэта перыяд, калі дзіця пачынае ўсведамляць сябе і сваё месца ў гэтым свеце, вучыцца мець зносіны, ўзаемадзейнічаць з іншымі дзецьмі і дарослымі.

Метад праектаў як педагагічная тэхналогія-гэта сукупнасць даследчых, пошукавых, праблемных метадаў ,творчых, г.зн. у яго аснове ляжыць развіццё пазнавальных навыкаў дзяцей, уменняў самастойна канструяваць свае веды, арыентавацца ў інфармацыйнай прасторы, развіццё крытычнага і творчага мыслення.

Праца над праектам мае вялікае значэнне для развіцця пазнавальных інтарэсаў дзіцяці. Праз аб'яднанне розных абласцей ведаў фарміруецца цэласнае бачанне карціны навакольнага свету.

Асноўнае прызначэнне метаду праектаў-прадастаўленне дзецям магчымасці самастойнага набыцця ведаў пры вырашэнні практычных задач або праблем, якія патрабуюць інтэграцыі ведаў з розных прадметных абласцей.

28.12.2021 12:04 - 28.12.2021 14:15